Medijų ir informacinio raštingumo mokymai gyventojams

Niežti rankos spausti nuorodą, viliojančią laimėti milijoną? Sunku atsispirti Arabijos princo palikimui? Nepasiduoti propagandai? Įdomu, kaip saugiai nardyti informacijos vandenyne? Nepasiklysti ir nesuklysti padės bibliotekininkas.

Lietuvos bibliotekose organizuojami nemokami medijų ir informacinio raštingumo kompetencijų tobulinimo (MIRKT) mokymai suaugusiesiems. Išmoksite kritiškai vertinti žiniasklaidos, socialinių tinklų turinį, pasirinkti patikimus informacijos šaltinius, saugiai naršyti internete, įgysite kitų naudingų įgūdžių.

MIRKT mokymai vyksta Zarasų viešosios bibliotekos mokymų klasėje (senojo pastato III aukštas).

1. Informacija skaitmeninėje kultūroje. Kodėl sunku rasti patikimos informacijos? Aido kambariai.
  2. Informacijos paieška algoritmų valdomame pasaulyje. „Google“ panaudojimo galimybės.
  3. Iššūkiai ieškant informacijos. Kai Google ir YouTube nepadeda. Ką daryti? Skaitmeninė higiena.
  4. Medijų įvairovė ir prieigos būdai. Medijų architektūra. Kaip skaitmeninės medijos keičia mūsų elgseną?
  5. Saviraiškos laisvė medijose. Socialiniai tinklai ir viešasis gyvenimas – naudinga ar žalinga?

Į mokymus kviečiame registruotis tel. +370 385 52386, el. p. aptarnavimo.sk@zarasubiblioteka.lt.

Daugiau informacijos apie MIRKT programą rasite: https://mirkt.bibliotekavisiems.lt/

Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos informacija