Miegu

„MIEGU“ – piešinių parodos pavadinimas. Ką autoriai, Zarasų meno mokyklos Dailės skyriaus mokiniai – Aleksandr, Ana, Aurelija, Dovydas, Elena, Emilija, Gerda, Ignas, Viltė ir mokytoja Ramunė Sladkevičiūtė Dainienė paslėpė po šiuo pavadinimu?

Miegas yra vienas iš fizinės sveikatos komponentų, kurio svarbiausia funkcija – atkurti organizmo jėgas. Dėl šios funkcijos miegas gyvybiškai būtinas kiekvieno žmogaus fizinei, psichinei ir emocinei gerovei palaikyti, o kovo 21 dieną daugelyje Europos šalių minima Tarptautinė miego diena.

Nors daugelis žmonių mano, kad Viduramžiais buvo gyventa vargingai ir tekdavo išsiversti be daugelio daiktų ir reikmenų, tame tarpe ir be patalynės, toks manymas yra neteisingas. Tokia situacija buvo susiklosčiusi tarp vargšų, o visuomenės elitas miegodavo prabangiuose pataluose. Jau 14 amžiaus Prancūzijos aukštuomenė galėjo įsigyti prabangios patalynės, šilkų atkeliavusių iš Rytų. Anglai galėjo pasirinkti lino ar vilnonę patalynę. Tų dienų aukštuomenė didelį dėmesį skyrė patalynės puošnumui ir prabangai. Karalienės Elžbietos guolis, pasak istorinių šaltinių, buvo dekoruotas kutais iš venecijietiško aukso ir sidabro, patalynė buvo pasiūta iš šilko ir satino, papuošta vaismedžių motyvais.

Kokioje patalynėje miega suaugusieji ir vaikai dabar, kaip ji papuošta, dekoruota, kokiais raštais išmarginta? Pedagogės Ramunės Sladkevičiūtės Dainienės ugdytiniai tai puikiai pavaizdavo savo kūrybiniuose darbuose. Naudodami įvairias piešimo priemones – spalvotus pieštukus, flomasterius, vandeninius dažus  piešiniuose patalynę išmargino animacinių personažų portretais, augalais, geometrinėmis figūromis ir jų kompozicijomis.

Kaip jiems pasisekė įsitikinsite apžiūrėję nuotraukas.

Zina Černovienė, Zarasų viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė Nuotraukos autorės

Parašykite komentarą