Molio gabalėliai virtę kūriniais

Sniego senis besmegenis plačia šypsena, žirgeliai, katinas, pelėda, žuvys-padėkliukai ir dar daug kitokių keramikos kūrinių ekspozicijoje „Zarasų Fausto Latėno meno mokyklos moksleivių keramikos kūriniai“. Šiuos molinukus su kūrybine ugnele ir meile sukūrė Dailės skyriaus mokytojo Žydrūno Dainio mokiniai.

Keramika – tai degti gaminiai iš keramikinių medžiagų, kurios dažnai gaunamos iš molio ar kitų mineralinių, nemetalinių medžiagų. Tai vienas seniausių amatų ir meno formų, siejamų su civilizacijos pradžia, kurios pagrindu pagaminti moliniai indai klajoklį pavertė sėsliu. Keramikos menas fiziškai sujungęs žemę, vandenį ir ugnį, suvienijo įvairias meno šakas. 

Įdomios ir sudėtingos technologijos, plačių meninės išraiškos galimybių keramikos menas aktualus ir dabar. Pagal paskirtį keramika skirstoma į buitinę, dekoratyvinę, konceptualiosios kompozicijos, architektūrinę.

Ekspozicijoje šiltų vaikiškų rankų prisilietimų suformuoti kūriniai iš plastiškos medžiagos – molio, padengti įvairių spalvų glazūra, kai kurie natūralios spalvos. Molinukai ne tik atskleidžia kiekvieno autoriaus meninę raišką ir vaizduotę, bet ir turi įtakos erdviniam suvokimui. Kūrybinio proceso metu atliekami judesiai naudingi vaiko raidos vystymuisi, kalbai ir smegenų veiklai.

Kviečiame bibliotekos lankytojus pasigėrėti molio gabalėliais vaikų rankose virtusiais nepakartojamais meno kūriniais, džiuginančiais vaikus ir suaugusiuosius.

Ekspozicija Vaikų literatūros skyriuje edukacinėje erdvėje veiks iki vasario 27 dienos.

Zina Černovienė,

Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Nuotraukos aut.

Parašykite komentarą