P. Širvio progimnazijos penktokai „Draugotekoje“

Socialiniai santykiai su supančia aplinka svarbūs visiems, ypač vaikams ir jaunimui. Kur ir kaip sužinoti kaip geriau suprasti bendraamžius, suaugusiuosius, mokytojus, tėvus? Atsakymų į šiuos ir panašius klausimus galima rasti dalyvaujant edukacinės programos „Žaidžiame „Draugoteką“ užsiėmimuose. Jų yra penki.

Zarasų P. Širvio progimnazijos V a klasės moksleiviai su lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Vilma Valainiene spalio 24 d. dalyvavo „Draugotekos“ užsiėmime „Klaudija ir paguodos paieškos knygose“. Lapkričio 9 ir 10 dienomis V c ir V a klasių moksleiviai su mokytoja Vilma dalyvavo užsiėmime „Saulė ir netikėti sprendimai knygose“.

Dalyviai susipažino su literatūra pasakojančia apie negalią turinčius, namų netekusius ar gyvenamąją vietą priverstus pakeisti asmenis, interaktyviais metodais analizavo situacijas knygose, nagrinėjo žaidimų ir knygų personažų portretus, diskutuodami sužinojo apie kitų kultūrų žmones. Sužinojo apie „Draugotekos“ žaidimo programėlę ir ją išbandė, apie knygų kolekciją ir knygomatą.

Moksleiviai dalyvaudami šiose veiklose susipažino su literatūros personažais, įgijo naujų, jiems naudingų kompetencijų, kurias pritaikys kurdami socialinius santykius su aplinka.

Šios veiklos yra Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės bibliotekos ir jos partnerių vykdomo projekto „Inovatyvūs Lietuvos bibliotekų skaitymo skatinimo sprendimai vaikų ir jaunimo socialinių santykių kūrimui su aplinka“ dalis.

Zina Černovienė, Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Nuotraukos N. Pilac