Skaitymo iššūkio žaidimo baigiamasis renginys Zarasų viešojoje bibliotekoje

Zarasų rajono savivaldybės viešoji biblioteka  – Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės bibliotekos ir jos partnerių vykdomo projekto „Inovatyvūs Lietuvos bibliotekų skaitymo skatinimo sprendimai vaikų ir jaunimo socialinių santykių kūrimui su aplinka“ dalyvė.

Tarptautinio projekto tikslas – sukurti inovatyvią skaitymo skatinimo priemonę, kuri formuotų moksleivių įprotį skaityti, gilintų žinias ir padėtų skaitymo patirtis pritaikyti socialinių santykių kūrimui su aplinka, problemų sprendimui ir kūrybinei saviraiškai.

Zarasų P. Širvio progimnazijos, Dusetų K. Būgos gimnazijos, Antazavės J. Gruodžio pagrindinės mokyklos 5-8 klasių moksleiviai dalyvavo projekte sukurtose edukacinėse veiklose „Žaidžiame „Draugoteką“, žaidė „Draugotekos“ žaidimą atsisiuntę į išmaniuosius įrenginius. Galėjo skaityti knygas iš „Draugotekos“  knygų kolekcijos užsisakę jų į knygomatą ar atsiimdami Zarasų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje.

Lapkričio 7 dieną vyko Skaitymo iššūkio žaidimo dalyvių apdovanojimo renginys. Jame dalyvavusius Zarasų P. Širvio progimnazijos VI b klasės mokinius su lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Andželika Vitkūniene renginio vedėjas Valdemaras Liudvinavičius pakvietė pirmiausia susipažinti. Kiekvienas dalyvis užsidėjęs ant galvos kartoninę lėkštę nežiūrėdamas piešė savo ar draugo portretą, kitoje pusėje užrašė vardą. Po smagaus žaidimo vyko viktorina „Draugoteka“ iš 20 klausimų apie projekto veiklas, mobiliąją programėlę „Draugoteka“, literatūros kūrinių ir žaidimo dalyvius, jų ypatumus ir tarpusavio sąsajas, knygomatą. Moksleiviai iš prie kiekvieno klausimo pateiktų keturių galimų atsakymų variantų rinkosi vieną, jų manymu teisingą ir rašė ant savo kartoninių lėkštelių.

Po paskutiniojo klausimo dalyvių laukė dar viena staigmena, iš viktorinos dalyvių tapo vertintojais. Pasikeitę flomasteriais su draugais ir klausydami renginio vedėjo skaitomų atsakymų jau kitokiomis spalvomis žymėjo savo užrašytus teisingus atsakymus. Daugiausiai taškų, net 17 surinko Arnas, pelnęs pirmąją vietą. Antroji ir trečioji vietos atiteko Dominykui ir Airidai. Jiems įteikti projekto organizatorių įsteigti prizai.

Džiaugiamės ir dėkojame jau dalyvavusiems projekto veiklose moksleiviams ir mokytojams už bendrystę, domėjimąsi bibliotekos veiklomis, meilę skaitymui.

Šiuo apdovanojimo renginiu projektas uždaromas, bet žaidimas vyks ir toliau. Kviečiame dalyvauti.

Projektas finansuojamas 2014–2021 m. Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų priemonės „Kultūros prieinamumo plėtojimas ir kultūrinio švietimo stiprinimas“ lėšomis.

Zina Černovienė, Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vyresnioji bibliotekininkė

Nuotraukos I. Dumbravienės