Pasaulinė poezijos diena su vaikų dienos centru „Draugai“

2000 metais UNESCO paskelbė kovo 21-ąją Pasauline poezijos diena. Minint poezijos dieną, Ligoninės bibliotekininkė apsilankė vaikų dienos centre „Draugai“. Ji vaikus ir darbuotojas pakvietė dalyvauti popietėje „Ir įsiviešpataus Taika“. Popietė skirta ukrainiečių poezijos garsiniams skaitiniams. Taip išreiškiama pagarba ir solidarumas už taiką, laisvę ir ramybę kovojančiai Ukrainai. Buvo pasirinktos ukrainiečių poezijos klasikų Taraso Ševčenkos, Lesės Ukrainkos, Ivano Franko eilės:

Štai miega vaikas – angelas nekaltas.

Sapne jis šypsos – angelas jį lanko…

Pravirks sapne – ir angelas jo baltas

Nutoldamas vilioja, tiesia ranką.

Visi dalyviai dvasiškai solidarizavosi, skaitė pasirinktų eilėraščių posmelius, tarytum tiesdami pagalbos ranką per poeziją Ukrainos tautai.

Paskaitę, dalyviai kūrė paveikslą, kuriame vaizduojamas augalas – saulėgrąža. Saulėgrąžos glaudžiai yra siejamos su Ukrainos istorija. Tai gyvybės, drąsos, vilties ir solidarumo gėlė. Šie augalai – šalies ekonomiką stiprinanti žaliava: Ukrainai priklauso net 70–80 proc. viso pasaulio saulėgrąžų aliejaus eksporto. „Kadangi saulėgrąžos buvo tiesiog būtinas Ukrainos kaimo kraštovaizdžio komponentas, ilgainiui šios gėlės tapo neoficialiu nacionaliniu šalies simboliu“, – rašoma enciklopedijoje. Ne vienu Ukrainos istorijos etapu saulėgrąžos žiedas buvo suprantamas kaip taikos simbolis. Saulėgrąža šiuo metu simbolizuoja Taiką be karo.

Popietės dalyvių sukurti paveikslai „Saulėgrąža“ vieni kitus nustebino savo grožiu ir išskirtinumu.

Nijolė Pilac

Ligoninės bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Nuotraukos autorės, Inos Orlovskajos ir Juditos Padvaiskienės

Parašykite komentarą