Siūlome susipažinti – dovanotos naujutėlės knygos skaitytojams!

„Iškovota laisvė mums leidžia ieškoti Tiesos, o Tiesa įpareigoja nepamiršti atsakomybės. Mieliems Zarasų bibliotekos skaitytojams“ – tokiu gražiu autografu kreipiasi į mus rašytojas, dramaturgas, Nepriklausomybės Akto signataras Kazys Saja naujausioje knygoje „Pėdsakai“. Į knygą „Pėdsakai“ sugulė rašytojo prisiminimai apie svarbiausius gyvenimo įvykius ir sutiktus žmones (skyriai: Mamutė, mano šventoji mama, Raitas ant ožio, Vaizdai nuo kamino, Su šešiais pajautimais, Juos šiek tiek pažinojau, Išvakarės, Iš mano maldaknygių, Trenktas ir kt.), dar niekur nepublikuotos mintys ir įžvalgos. Skaitant  knygą iš karto pavergia jautrus žvilgsnis, savitas mąstymo bei pasakojimo stilius ir gebėjimas rupias kasdienybės detales išvysti amžinybės šviesoje – visa tai šioje naujausioje, beveik šimtą Lietuvos ir pasaulio kultūros metų, aprėpiančioje rinktinėje.

Žurnalistės Rasos Baškienės knygoje „Moterys istorijos verpetuose“ – valdovės, menininkės, mokslininkės, mistikės, herojės, lėmusios miesto ir pasaulio istoriją. Baltarusės, žydės, lenkės, rusės, totorės, austrės, lietuvės, italės, romės – visos jos buvo daugiataučio Vilniaus dalis. Daugelis čia nugyveno gyvenimą, kitos užsukdavo į Vilnių tik trumpam. Knygoje pasakoja apie šių ypatingų moterų, gyvenusių XIV–XXI a., likimus.

Knygos „Debesies laivu“ autorius – vienas svarbiausių M. K. Č̌iurlionio palikimo tyrinėtojų, muzikologas ir meno istorikas Vytautas Landsbergis. Užrašai, straipsniai, interviu ir poezijos knyga apie žymiausią XIX a. pabaigos – XX a. pradžios lietuvių menininką Mikalojų Konstantiną Čiurlionį. Knygoje užrašai iš asmeninio archyvo, sakytos kalbos, spaudoje skelbti straipsniai ir interviu apie menininką. Tai – medžiaga, sukaupta per beveik septyniasdešimt tyrinėjimo metų.

Dėkojame už knygas mūsų nuoširdžiam bičiuliui, kunigui Justui Jasėnui.

Jolanta Lementauskienė

Zarasų viešosios bibliotekos direktorės pavaduotoja

Nuotraukos Inesos Dumbravienės