Pažintis su Klaudija per „Draugoteką“

Gegužės 18 d. bibliotekoje lankėsi Zarasų Pauliaus Širvio progimnazijos 5 c klasės moksleivių gausus būrys su mokytoja Evelina Kisieliene ir mokytojo padėjėja Nijole Macijauskiene. Moksleiviai dalyvavo edukacinės programos „Žaidžiame Draugoteką“ užsiėmime „Klaudija ir paguodos paieškos knygose“.

Edukacijoje, skirtoje kultūrinių kompetencijų gerinimui per literatūrą ir projekto metu sukurtame virtualiame žaidime „Draugoteka“ paaugliai susipažino su namų netekusia karo pabėgėle Klaudija. Panašaus likimo literatūros personažu Achmetu. Žaisdami ir atlikdami įvairias kūrybines užduotis sužinojo kokie jų pomėgiai, kas padėtų jų bendraamžiams netekusiems namų, draugų, artimųjų išgyventi, geriau jaustis naujoje, jiems svetimoje šalyje ar aplinkoje.

Reflektuodami pasakojo kokių panašumų turi Klaudija ir Achmetas. Kokių tautybių žmonės gyvena šalia mūsų. Kokie bendraamžiai kitataučiai mokosi kartu, kaip jie jaučiasi. Kodėl pažįstami ar šeimos nariai yra išvykę į kitas šalis.

Renginys yra vykdomo projekto „Inovatyvūs Lietuvos bibliotekų skaitymo skatinimo sprendimai vaikų ir jaunimo socialinių santykių kūrimui su aplinka“ dalis.

Zina Černovienė, Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Nuotraukos Vitos Juškėnienės ir autorės