Penktokai sprendė problemas „Draugotekoje“

Gegužės 17 dieną, Zarasų P. Širvio progimnazijos 5 a klasės moksleiviai su lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Vilma Valainiene atskubėjo į biblioteką ne tik smalsiai, bet ir šventiškai nusiteikę. Po „Draugotekos“ edukacijos jų laukia gausybė pramogų Vaikų dienos šventėje „Vaikystės kiemas“.

Tai nedelsdami nėrė į pažintį su pagrindiniais literatūros kūrinių R. House „Žąsų keliu“, J. David „Priklijuoti“, „O. Q. Rauf „Timas Taleris, arba Parduotas juokas“, K. Erlandssen, P. Bergring „Naktinis ekspresas: 24 skyrių pasakojimas“ personažais. O Karolis jau buvo susipažinęs su Frostu ir jo draugais, nes spėjo perskaityti knygą „Priklijuoti“.

Interaktyviais literatūros ir teksto analizės metodais atlikdami kūrybines užduotis, dalyviai susipažino su bendraamžės Andželikos nuotykiais ir negandomis. Išnagrinėjo jos ir žaidimo „Draugoteka“ personažo Lunos savybes, jas aptarė. Lygino artimos aplinkos bruožus su knygose aprašoma aplinka, įsivaizdavo kaip jie pasielgtų panašiose situacijose. Dirbdami komandose mokėsi pažinti ir vertinti globalias ir asmenines problemas. Ieškoti tinkamų jų sprendimo būdų.

Edukacijoje dalyviai papildė lietuvių kalbos ir literatūros, dailės bei pilietinio ugdymo žinias.

Zina Černovienė, Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Nuotraukos N. Pilac

Parašykite komentarą