Pojūčiai ir „Mėnulio žemėlapis“

Sausio 10 dieną Zarasų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje apsilankė Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos priešmokyklinukai su mokytoja Viktorija Cvetkova. Jie pirmieji šiais metais norėjo įsiklausyti į savo jausmus ir emocijas dalyvaudami edukaciniame-terapiniame užsiėmime „Mėnulio žemėlapis“.

Sausio 11 ir 12 dienomis lankėsi ir užsiėmimuose dalyvavo „Santarvės“ pradinės mokyklos Salako skyriaus mokiniai su mokytojomis Reda Putrimaite bei Danguole Kisieliene ir Lietuvos žmonių su negalia sąjungos Zarasų skyriaus vaikų dienos centro „Gyvenimas kitaip“ lankytojai.

Mažieji lankytojai bibliotekininkės pakviesti skaičiavo ir kartojo išvardintus pojūčius. Žiūrėdami susikaupimo filmukus dalinosi žiniomis apie galaktiką. Žinojo, kad Mėnulis būna įvairių formų keičiantis jo fazėms. Diskutavo apie tai kas gyvena Marse, kaip atrodo jo gyventojai marsiečiai, piešė juos. Papasakoję ką pavaizdavo piešinyje ir kodėl savo kūrinėlius padovanojo draugams.  Smalsiai apžiūrėję Mėnulio būgną grodami klausėsi garsų skambėjimo. Kitu būgnu grodami klausėsi vandens garsų. Išbandė ir grojimą varpeliais.

Žiūrėdami videofilmą apie Peliuką ir Meškiuką suprato, kad leidžiantis į kelionę žemėlapis svarbus, bet geras draugas svarbesnis. Smėlyje kiekvienas dalyvis piešė, braižė skirtingus ir ypatingus Mėnulio žemėlapius. Refleksijos metu vardino patirtas emocijas, naujas patirtis.

Kviečiame visus norinčius patirti naujų emocijų ir įsiklausyti į pojūčius, dalyvauti edukaciniame-terapiniame užsiėmime „Mėnulio žemėlapis“.

Zina Černovienė,

Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Nuotraukos aut. ir I. Dumbravienės

Parašykite komentarą