Priešmokyklinukams apie pojūčius ir biblioteką

Saulėtą penktadienio rytą į Zarasų rajono savivaldybės viešąją biblioteką sugūžėjo šypsenomis pasipuošusių vaikučių būrys. Tai – Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos priešmokyklinukai su mokytoja Larija Savičenko.

Lankytojai vienas kitą pralenkdami pasakojo, kad bibliotekoje jau lankėsi su darželio auklėtoja, su tėveliais. Tačiau su klase ir pirmąja mokytoja atkeliavo pirmą sykį.

Sužinoję, kad pirmiausia susipažins su literatūros kūrinio personažu Leonu ir kartu su juo leisis į paslaptingą pojūčių ir nuotykių kelionę, pasiruošė susėsdami ratuku. Vaikai išgirdo istoriją pamatydami, išgirsdami, pajausdami, paliesdami ir paragaudami. Klausydamiesi ir žaisdami vaikai padėjo personažui tapti drąsiu. Reflektuodami pasidalijo įspūdžiais ir patirtimis.

Priminkę sausainių iš plastilino pasivaišino kiškio Leono iškeptais sausainiais.

Dalyvaudami istorijos skaityme tapo drąsiais, tai nepabūgo apsilankyti aukščiausiose bibliotekos priestato erdvėse. Iš apžvalgos aikštelės ant bibliotekos priestato stogo žvalgėsi į Zarasaitį. Įsitikino kaip smagu pasisupti su draugais susėdus ant sūpuoklių lauko skaitykloje „Dvylika kėdžių“. O nuo saulės galima pasislėpti po skėčiu.

Zina Černovienė,

Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Nuotraukos N. Pilac