Sensoriniai skaitymai, Leonas ir Karlsonas

Vasariškai saulėtą rugsėjo 15-osios rytą Zarasų viešojoje bibliotekoje apsilankė jauniausieji Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos ugdytiniai – priešmokyklinukai.

Mažieji su mokytoja Rasa Dičiūniene dalyvavo edukacinėje veikloje „Sensoriniai skaitymai „Kaip kiškis mokėsi drąsos“. Dalyviai susipažino su britų rašytojos Nicola Kinnear parašyta istorija apie kiškį Leoną aktyviai dalyvaudami įvairiose veiklose. Jie klausėsi istorijos ir darė viską ką darė personažas Leonas – laistė gėles, valė dulkes, kepė sausainius. Kartu su galiausiai įsidrąsinusiu personažu ištrepsėjo į lauką. Kartu su Leonu gelbėjo jo draugę Luną.

Dalyviai ne tik išbandė įvairius pojūčius – klausėsi miško garsų, grožėjosi vaizdais, stebėjo povandeninį pasaulį, pajuto ledinį upės vandens šaltį, vėjo dvelksmą. Jie suprato ir įsitiko, kad noras išgelbėti draugą yra didesnis už didžiausią baimę.

Reflektuodami pasidalijo savo patirtimis.

Pasivaišinę kūrinio personažo Leono keptais sausainiais aplankė pačias aukščiausias bibliotekos erdves, kurios patiktų ir švedų rašytojos Astrid Lindgren sukurtam personažui Karlsonui.

Zina Černovienė, Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Nuotraukos N. Pilac, D. Merkio ir aut.