Rudenį apie povandeninę istoriją

Klausydamiesi spalvoto Rudenėlio šnabždesio trečiadienio rytą į Zarasų rajono savivaldybės viešąją biblioteką atkeliavo „Santarvės“ pradinės mokyklos priešmokyklinukai su mokytoja Jolanta Bagdonavičiene.

Mažieji lankytojai su klase bibliotekoje apsilankė pirmą sykį. Kai kurie čia dar nei karto nebuvę. Pažintis su biblioteka prasidėjo ir baigėsi žuvytėmis. Pirmiausia aplankė Vaikų literatūros skyriaus gyventojas žuvytes, žirafą (aut. K. Kasparavičius), sužinojo kaip lentynose suskirstytos knygos, kur ir kaip galima surasti jų amžiui tinkančių. Suaugusiųjų aptarnavimo abonemente pro teleskopą stebėjo Zarasaitį, sužinojo kuo skiriasi laikraštis nuo žurnalo, kur galima išgerti karšto šokolado ir pasvajoti.

Mediatekoje klausydamiesi bibliotekininkės skaitomo lietuvių rašytojo Kęstučio Kasparavičiaus kūrinio „Povandeninė istorija“ išgirdo aštuonių audros sujauktos jūros tvarkytojų žuvyčių istoriją. Sužinojo, kaip nelabai draugišką padarą aštuonkojį jos pavertė draugu.

Išklausę ir aptarę istoriją kiekvienas išsirinko iš skaityto kūrinio jam labiausiai patikusią žuvytę – Dryžių, Zebriukę, Taškutį, Rubuilę, Juostę, Margį, Dėmelę ar Spyglių ir piešė vandeniniais dažais. Piešė ne tradiciškai ant popieriaus lapų, o ant išdžiovintų ir išlygintų medžio lapų. Vaikams tai buvo nauja ir netikėta, bet jų nesutrikdė. Dažė, braukė, taškavo… Ant geltonų, rusvų medžių lapų atsirado Dryžius, Taškutis, Dėmelė, Margis ir kiti personažai, ir dar daug gimusių vaikų fantazijose.

Naują patirtį įtvirtins rudens atostogų metu ant prisirinktų ir pasiruoštų medžių lapų piešdami literatūros kūrinių personažus.

Zina Černovienė, Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Nuotraukos D. Merkio ir aut.

Parašykite komentarą