Sausainukų-sagių kūrimas su Virginija

Vilnos gaminiai žinomi jau seniai, jie populiarūs ir šiais laikais. Iš vilnos siuvami drabužiai, veliamos šlepetės, rankinės, kepurės, įvairūs darbeliai namams suteikiantys jaukumo ir šilumos, papuošalai ir žaislai.

Rugpjūčio 8-ąją Zarasų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje Vaikų literatūros skyriuje lankytojams paaugliams buvo organizuotos siuvimo-vėlimo kūrybinės dirbtuvės. Sausainukų-sagių kūrimo mokė viešnia iš Jungtinės Karalystės, kraštietė Virginija Kuosaitė Knowles.

Dalyviai susipažino su medžiagomis, naudojamais įrankiais, pamatė kokius kūrinius sukūrė kraštietė, išgirdo ką vaikai ir paaugliai veikia jos vadovaujamoje mokykloje Bradforde. Išgirdę, kad vels ant vilnonio audinio sausuoju būdu naudodami vėlimo adatas, pirmiausia pasiruošė kelių spalvų vilnos kamuoliukus. Vilnos kaišymas adata visiems buvo naujas, dar nebandytas kūrimo būdas, bet ne kliūtis susikurti gaminį. Siuvimą jau visi buvo išbandę per technologijų pamokas, tai prie apveltos detales nesunkiai prisiuvo po antrąją detalę ir prikimšo vilnos kamšalo. Baigę vėlimo-siuvimo darbus džiaugėsi kūriniais. Anastasija ir Viktorija prisisiuvo segtukus ir pasipuošė savo darbeliais. Viltė, Augustė, Solvita, Emilija, Lukas ir Vladas darbeliais papuoš šventinį stalą namuose ar padovanos artimiesiems.

Dalyviai atsisveikino džiaugdamiesi įgytomis naujomis patirtimis ir savo rankomis sukurtais darbeliais.

Džiaugiamės bendryste su kraštiete Virginija Knowles ir dėkojame už Jaunųjų meistrų dailės mokyklos mokinių kūrinių ekspozicijas (Bradfordas, Jungtinė Karalystė) ir kūrybines dirbtuves bibliotekos lankytojams.

Zina Černovienė, Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Nuotraukos Virginijos Kuosaitės Knowles, Donato Merkio