Su Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena!

Minime vieną svarbiausių istorijos įvykių – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną, kuri mums primena apie tautos vienybę, ryžtą ir nepriklausomybės svarbą. Tebūnie šis šventinis momentas bus pilnas džiaugsmo, pagarbos ir didžiavimosi mūsų šalies istorija bei laisve.

Iš istorijos: 1990 m. kovo 11 d. Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba pasirašė Lietuvos nepriklausomybės atstatymo aktą, kuriame rašoma, kad atkuriamas 1940 metų svetimos jėgos panaikintas Lietuvos valstybės suverenių galių vykdymas ir Lietuva nuo šiol yra nepriklausoma valstybė. Kelyje į Lietuvos nepriklausomybės dieną labai svarbus etapas buvo 1988 m. spalio 22-23 d. įvykęs Steigiamasis Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio suvažiavimas. 1918 m. Lietuva pasirinko nepriklausomybę, o 1990 m. ji savo pasirinkimą patvirtino. Tarptautiniu mastu Lietuva pripažinta tik beveik po metų – pirmoji tai padarė Islandija. Pasaulio didžiosios valstybės Lietuvą pripažino 1991 m. antroje pusėje.

Skaitytojų aptarnavimo skyriuje parengta paroda „Kelias į laisvę“. Straipsnių ir dokumentų rinkinys „Kovo 11-oji – Lietuvos valstybės Nepriklausomybės atkūrimo diena“ pasakoja Lietuvos valstybingumo ir pastangų išlikti istoriją, dokumentaliai atskleidžia Lietuvos nepriklausomybės valstybės atkūrimo XX a. pabaigos peripetijas. Visa įvykių kronika pateikiama knygose „Baltijos kraštų kelias į Nepriklausomybę 1987-1989 ir 1990-1991 metais“ bei „ Lietuva Kovo 11-oji Lietuvos valstybingumo raidoje“. Su Nepriklausomybės atkūrimo užkulisiais supažindina knyga „Lietuva pasaulio galingųjų akiratyje 1988-1991“. 2004 m. Lietuva buvo priimta į NATO ir į Europos Sąjungą. Apie tai knygoje „Lietuvos kelias į Europos Sąjungą“. Šias knygas rasite bibliotekos mokslo šakų skyriuje.

Parengė Aldona Kazlauskienė

Zarasų r. sav. viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vyresn. bibliotekininkė

Nuotr. Inesos Dumbravienės ir iš interneto