Su širviečiais bibliotekoje apie šventes

Prasmingiausios ir laukiamiausios žiemos šventės – Kalėdos ir Naujieji metai jau čia pat. Kiekvienoje šalyje jos švenčiamos kitaip. Kaip jas švenčia įvairių šalių vaikai ir suaugusieji, kokie papročiai ir tradicijos?

Zarasų rajono savivaldybės viešoji biblioteka artėjant žiemos šventėms parengė viktoriną „Apie žiemą, Kalėdas ir Naujus metus“ su klausimais apie įvairius papročius ir tradicijas, nepamirštant ir literatūros šia tema. Ir pakvietė Zarasų P. Širvio progimnazijos 7 a klasės moksleivius joje sudalyvauti.

Gruodžio 22 dienos rytą, paskutinę dieną prieš žiemos atostogas, šventiškai nusiteikę septintokai atkeliavo į biblioteką. Bibliotekininkė Zina dalyvius supažindino su laukiančiomis užduotimis ir veiklomis. Ir palinkėjusi sėkmės pakvietė kibti į užduotis. Moksleivių nuotaika buvo nors ir šventiška, bet darbinga. Atsakę į visus 17 klausimų laukė kompetentingos komisijos narių – mokytojos Danguolė Stukienė ir Jūratė Gudavičienė, vertinimų rezultatų. Kad laikas neprailgtų belaukiant žaidė stalo žaidimus, biliardą, stalo futbolą.

Komisija netrukus paskelbė rezultatus. Daugiausiai teisingų atsakymų pažymėjo ir daugiausiai taškų, net 12 surinko Ugnė Kazlauskaitė. Tik vienu tašku mažiau pelnė dvi dalyvės – Arina Sinekova ir Ligita Strižakaitė.  Nugalėtojoms įteikta prizai. Pralaimėjusių nebuvo, visi dalyviai pasveikinti ir pavaišinti saldumynais.

Jūs este šaunūs! Tegul aplanko Jus Kalėdų ir Naujųjų metų dvasia ir atneša šventinius stebuklus.

Zina Černovienė, Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vyresnioji bibliotekininkė edukacijai

Nuotraukos I. Dumbravienės