Su vaikais apie draugystę ir liūdesį

Gegužės 25-osios rytą bibliotekoje apsilankė būrelis jauniausių Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos ugdytinių – priešmokyklinukų grupė su mokytoja Jolanta Bagdonavičiene.

Smalsučiai bibliotekoje apsilankę po kelių mėnesių pertraukos įdėmiai apžiūrėjo visas parodėles edukacinėje erdvėje. Pasidžiaugę gražiais kūrinėliais pasiruošė valandėlei apie jausmus, žaidimų kambarį galės patikrinti vėliau.

Įdėmiai išklausę bibliotekininkės skaitomą istoriją apie katiną Oskarą Rumtumtugerį, pirmą sykį savo gyvenime pajutusį naują jausmą – džiaugsmą, susidraugavus su tulpe. Deja, po džiaugsmo katiną aplankė ir kitas jausmas – liūdesys, netekus draugės.

Reflektuodami klausytojai vardijo juos užplūdusius jausmus klausantis skaitomos istorijos. Žaisdami edukacinį stalo žaidimą „Šviesiuko emocijos“ spėliojo koks jausmas pavaizduotas kortelėje. Samprotavo apie tai kokie jausmai jiems malonesni, kokius jausmus teko patirti. Ką daryti, kad artimieji ir draugai jaustųsi gerai.

Kūrybinėse dirbtuvėse kiekvienas pasigamino saulutę su išsirinkto jausmo veiduku. Saulučių buvo įvairių kaip ir jausmų.

Zina Černovienė, Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Nuotraukos Donato Merkio