Su zarasiečiais susitiko kūrėjai Živilė Kropaitė-Basiulė ir Norbertas Černiauskas

Liepos 14 d. (ketvirtadienį) Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos renginių salėje įvyko dviejų knygų „#fainiausiapasaulymočiutė“  ir „1940. Paskutinė Lietuvos vasara“ sutiktuvės. Dalyvavo knygų autoriai Živilė Kropaitė-Basiulė  ir Norbertas Černiauskas.  Dviejų kūrėjų duetas įtaigiai kalbėjo apie istoriją iš šių dienų perspektyvos.

Istorikas, Vilniaus universiteto dėstytojas Norbertas Černiauskas dokumentinėje knygoje „1940. Paskutinė Lietuvos vasara“ pasakoja apie 1940-ųjų birželio dviejų savaičių kaleidoskopą, įsukantį į to meto Lietuvos ir jos žmonių realijas.  Ši knyga „2021 METŲ KNYGOS“ rinkimuose publicistikos ir dokumentikos knygų kategorijoje tapo nugalėtoja.

Živilė Kropaitė-Basiulė, žurnalistė, radijo ir televizijos laidų vedėja, knygoje „#fainiausiapasaulymočiutė“: anūkė klausia apie karus ir sąžinę. Kaip išgyventi karą, okupaciją, tardymus, lagerį ir tremtį? Kaip neišduoti bendražygių, Tėvynės ir kaip atsitiesti?“ pasakoja savo močiutės partizanų ryšininkės, politinės kalinės ir tremtinės Onos Butrimaitės-Laurinienės istoriją iš nepriklausomoje Lietuvoje išaugusio žmogaus perspektyvos.

Viešojoje bibliotekoje rasite šias puikias knygas. Skaitant lydės jausmas lyg kino teatre žiūrėtumėte iškalbingą to meto Lietuvos kroniką, kurią pasakoja nepažįstamas, tačiau patikimas užkadrinis balsas.

Zarasų r. sav. viešosios bibliotekos informacija

Nuotraukos Inesos Dumbravienės