Susipažino su personažais klausydami, žaisdami ir piešdami

Spalio 18 dieną Zarasų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje apsilankė Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos I c klasės moksleiviai su mokytoja Dalia Baubinaite.

Pirmokai klausėsi skaitomos pasakos apie pačią mažiausią nepaprasto grožio mergaitę Coliukę, gimusią iš nuostabaus gėlės žiedo. Apie mergaitę patyrusią daugybę įvairiausių nuotykių. Ir galiausiai su kregždutės pagalba atkeliavusios į šiltuosius kraštus ir tapusios gėlių karaliene.

Išklausę danų rašytojo Hanso Christiano Anderseno pasaką „Coliukė“, mažieji klausytojai pasiruošdami interaktyviai veiklai „Pasakų iliustracijos“ atidžiai apžiūrėjo dailininko Kęstučio Kasparavičiaus iliustracijas šiam kūriniui. Žaisdami interaktyvų žaidimą su KINECT įranga visi labai stengėsi išrinkti teisingus atsakymus. Pasisekė! Surinko 25 taškus.

Kūrybinėse dirbtuvėse kurdami iliustracijas kiekvienas rinkosi jiems labiausiai patikusius pasakos personažus. Vieni išsirinko kurmį, kiti – pelę, kregždutę, drugelį, žinoma, kad labiausiai visiems patiko Coliukė. Tai daugiausiai iliustracijų buvo su gėlių karaliene tapusia Coliuke.

Aptardami veiklas mažieji lankytojai pasidalijo įgytomis patirtimis. Išaiškėjo, kad labiausiai patiko būti iliustratoriais.

Zina Černovienė, Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Nuotraukos N. Pilac