Svečiavomės Zarasų Pauliaus Širvio progimnazijoje

Balandžio 4 dieną vyresnioji bibliotekininkė Liudmila, rankose nešina knygų, skubėjo į Zarasų Pauliaus Širvio progimnaziją. Bibliotekininkė pasveikino 5-7 klasių moksleivius Tarptautinės vaikų knygos dienos proga, kuri sutampa su žymiojo danų pasakininko Hanso Christiano Anderseno gimimo diena – balandžio 2 d.  Perskaitė šių metų kreipimąsi į pasaulio skaitytojus, sukurtą garsaus tlichų tautybės rašytojo Richardas Van Campas bei su meile iliustravusios pripažintos kri ir metisų tautybės dailininkės Julie Flett, puikiai perteikiant vaikų knygų galią plėsti akiratį, uždegti vaizduotę ir kloti pamatus tarpusavio supratimui.

Mokiniai susipažino su šių metų pretendentais į akcijos „Metų knygos rinkimai 2021“ apdovanojimus bei buvo pakviesti balsuoti svetainėje www.skaitymometai.lt. Vaikų knygų penketukas – Audra Baranauskaitė, Lina Itagaki „Nukas“; Indrė Zalieckienė „Kaip sutramdyti žvėryną?“; Jurga Vilė, Lina Sasnauskaitė „Chameleono sapnai“; Marius Marcinkevičius, Inga Dagilė „Akmenėlis“; Zigmas Vitkus, Inga Dagilė „Lietuvos valdovai pasakoja vaikams“.

Paauglių knygų trejetukas – Kotryna Zylė „Siela sumuštinių dėžutėje“; Neringa Vaitkutė „Klampynių kronikos 3: Pamiršti dievai“; Lina Itagaki, Rasa Grybaitė „Grybo auksas“.

Bibliotekininkė linkėjo vaikams skaityti. Pasakojimai – tarsi sparnai, leidžiantys kasdien skraidyti aukštai danguje, tad ieškok knygų, kurios kalba tavo dvasiai, tavo širdžiai, tavo protui. Pasakojimai – tai vaistai. Jie gydo. Jie ramina. Jie įkvepia. Jie moko! (Richard Van Camp).

Parengė Inesa Dumbravienė,

Zarasų viešosios bibliotekos atstovė ryšiams su visuomene

Nuotraukos autorės