Vaikų knygos diena linksmai

Balandžio 2-ąją – žymiojo danų pasakininko Hanso Christiano Anderseno gimtadienis, pasaulyje nuo 1967 m. švenčiamas ir kaip Tarptautinė vaikų knygos diena. Lietuvoje Vaikų knygos diena minima nuo 1993 m. Šios dienos tikslas – skatinti meilę skaitymui ir atkreipti dėmesį į vaikų knygas.

Šią dieną minėdama Zarasų rajono savivaldybės viešoji biblioteka savo jaunuosius bičiulius, „Santarvės“ pradinės mokyklos priešmokyklinių c ir d grupių ugdytinius pakvietė apsilankyti bibliotekoje ir susipažinti su jos erdvėmis. Sužinoti ką įdomaus jose gali pamatyti, surasti ar veikti vaikai, o ką – jų tėveliai ir kiti suaugusieji. Kokius ežerus galima pamatyti pro bibliotekos langus, kokius žurnalus ir laikraščius skaito suaugusieji ir vaikai, suskaičiuoti Veronikos Zarasaitės metus.  Į  klausimą „Kokių daiktų daugiausia bibliotekoje?“ atsakę „knygos“ susipažino su vaikų sukurtomis knygomis – veltine, medžio, leporello, knyga dėžutėje.

Kad Vaikų knygos dieną galima švęsti labai linksmai įsitikino, kai į biblioteką sugužėjo Zarasų „Lakštingalos“ mokyklos linksmoji komanda. „Boružiukų“, „Saulės zuikučių“, „Žvaigždučių“ grupių ugdytiniai šventės proga pasipuošė tėvelių pagamintais kostiumais ir tapo gandrais ir gandriukais. Paukščių būrio vyriausiosios – pedagogės ir vyresnieji gandrai tuoj paskleidė savo magiškąsias galias. Stebuklingosios plunksnos paliestieji nugrimzdo į prisiminimus. Išskaičiuotieji pirmiausia buvo pakviesti išvardinti paukščius ir su visais šventės dalyviais juos apdainuoti. Kadangi lakštingaliečiai skaičiuočių daug mokėjo, tai ir linksmybės tęsėsi. Santarviečiai linksmai sukosi rateliuose-žaidimuose su gandriukais.

Po nuotaikingų žaidimų, ratelių ir burtų dalyviai apžiūrėjo „Lakštingalos“ mokyklos ugdytinių parodėlę „Išsprukę iš skaičiuočių knygos“. Pelėdas, gandrus ir gandralizdžius, šarkos lizdą, traukinuką, bičių korį kruopštieji darželinukai su pedagogų pagalba pagamino iš gamtinės medžiagos ir antrinių žaliavų pagal išsirinktą skaičiuotę.

Kviečiame aplankyti parodėlę „Išsprukę iš skaičiuočių knygos“, pasigrožėti kūriniais ir pasimokyti skaičiuočių. Jų rasite skaičiuočių knygose Vaikų literatūros fonde.

Zina Černovienė,

Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Nuotraukos aut. ir  D. Merkio

Parašykite komentarą