Vasarą atrask KITOKIAS knygas

Tradicinę klasikinę popierinę knygą su viršeliais ir vartomais lapais žino visi, o apie ritininę (myriorama – graikų k. myrias „dešimt tūkstančių“ + horama „reginys“) knygą ar knygiukus yra girdėjęs tikrai ne kiekvienas. Bet apie tai ir dar daug ką įdomaus galima sužinoti apsilankius bibliotekoje.

Birželio 27 dieną Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos stovyklautojai apie KITOKIAS knygas, apie didįjį Lietuvos kunigaikštį Gediminą ir Vilniaus miesto atsiradimą prieš 700 metų išgirdo, prisiminė, pamatė Zarasų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje.

Išklausę bibliotekininkės pasakojamą legendą „Gedimino sapnas“ suko ritininę knygą „Vilniaus gimimas vaikų iliustracijose“, apžiūrėdami pagal šią legendą vaikų nupieštus piešinius. Sukti ritininę knygą patiko visiems. Po pažinties su šia knyga lankytojai kūrybinėse dirbtuvėse „Kuriame knygiukus“ kūrė piešinėlių knygiukus. Spalvino, sugalvojo ir užrašė pavadinimus, papuošė kaspinėliais, užrašė sukūrimo vietą ir datą. Klausinėjo ar galės savo knygiukus neštis namo. Apsidžiaugė sužinoję, kad galės parsinešę pradžiuginti tėvelius.

Po kūrybinės veiklos dar spėjo interaktyviu dviračiu pakeliauti, pažaisti Žaidimų kambaryje. Ko dar nespėjo išbandyti tai padarys kito apsilankymo metu.

Zina Černovienė, Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Nuotraukos Vitos Juškėnienės

Parašykite komentarą