Visaginiečių darželinukų nuotykis su literatūra

Antradienį, birželio 4 dieną, Zarasų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko renginys „Sensoriniai skaitymai apie Zuikį Puikį“, skirtas darželinukams. Šio renginio tikslas – supažindinti dalyvius su literatūros kūriniu per pojūčius, suteikiant jiems galimybę aktyviai dalyvauti ir patirti istoriją visomis savo juslėmis.

Renginio „Sensoriniai skaitymai apie Zuikį Puikį“ dalyviai, Visagino darželio „Gintarėlis“ ikimokyklinių grupių „Lašeliai“ ir „Trobelė“ ugdytiniai leidosi į smagų nuotykį su literatūra, dalyvaudami interaktyviose veiklose.

Mažieji klausėsi nuostabios Zuikio Puikio istorijos skaitomos bibliotekininkės Zinos. Visi kartu sodino simbolinę girią, patyrė smagų Zuikio Puikio maudymo nuotykį, energingai šoko trypė žaismingą šokį su laputaite. Ragavo kopūstą, laimingai išvengė Sargiuko dantų. Mokykloje mokėsi skaičiuoti ir netgi rašyti Zuikiui Puikiui dvejetukus už neišmoktas pamokas.

Kiekvienas dalyvis galėjo pasipuošti Zuikį Puikį vatos kamuoliukais, blizgučiais, nupiešti akis, ūsus, skatindami savo kūrybiškumą ir vaizduotę.

Sensoriniai skaitymai, tokie kaip „Sensoriniai skaitymai apie Zuikį Puikį“, yra ypatingai vertingi vaikų vystymuisi ir ugdymui. Tokiomis veiklomis siekiama ne tik supažindinti vaikus su literatūros kūriniu, bet ir skatinti jų pojūčių – klausos, regos, lietimo, skonio ir uoslės, vystymąsi per įvairias sensorines veiklas.

Sensoriniai skaitymai yra ne tik smagus ir interaktyvus būdas pristatyti literatūrą vaikams, bet ir reikšminga priemonė jų visapusiškam ugdymui. Per įvairias pojūčių stimuliacijas, vaikai geriau supranta ir įsimena skaitomus tekstus, ugdo kūrybiškumą, gerina sensorinę integraciją bei stiprina socialinius ir emocinius įgūdžius, skatina meilę literatūrai.

Zina Černovienė,

Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Nuotraukos Inesos Dumbravienės