Zarasų profesinės mokyklos NVŠ programos „Mobilioji fotografija“ mokinių darbų paroda „Pagauta šviesa“

Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje edukacinėje erdvėje balandžio mėnesį eksponuojama Zarasų profesinės mokyklos NVŠ programos „Mobilioji fotografija“ mokinių darbų paroda „Pagauta šviesa“.

Fotografija yra meno forma, kurioje užfiksuojami vaizdai. Tai procesas, kai šviesos spinduliai patenka į objektyvą ir taip sukuria vaizdą. Graikų kalbos žodžiai phos („šviesa“) ir grathis („teptukas“) kartu reiškia „piešimas šviesa“. Šviesa, kaip ir kasdieniniame kiekvieno žmogaus gyvenime, taip ir fotografijoje yra labai reikšminga ir svarbi. Fotografijoje šviesa yra esminis elementas, nes ji lemia vaizdo ryškumą, kontrastą, spalvų atkūrimą ir visą bendrą nuotaiką. Fotografai dažnai stebi ir dirba su šviesos šaltiniais, siekdami sukurti pageidaujamą efektą ir nustatyti tinkamą ekspoziciją. Fotografija ir šviesa yra labai glaudžiai susiję – be šviesos, fotografija nebūtų galima. Būtent todėl „Mobiliosios fotografijos“ pirmoji paroda paskirta šviesai.

„Mobiliosios fotografijos“ užsiėmimuose vaikai susipažįsta su fotografavimo taisyklėmis ir panaudoja jas praktikoje. Jau išmoko kas yra trečdalio taisyklė, kaip nufotografuoti pereksponuotą nuotrauką, panaudoti savo darbuose kontražūrinę šviesą, fotografijai suteikti erdvės pojūtį. Vieni įspūdingiausių mokinių darbai, kurių tikslas buvo „pagauti“ šviesą, naudojant ilgą išlaikymą, pateikiami šioje parodoje. Užsiėmimų tikslas lavinti vaikų pastabumą ir kūrybiškumą. Programa skirta visiems Zarasų rajono 5-12 kl. mokiniams.

Programos sumanytoja ir mokytoja Donata Radionova visada laukia prisijungiant naujų narių.

Donata Radionova, Zarasų profesinės mokyklos NVŠ programos „Mobilioji fotografija“ vadovė

Nuotraukų aut. Zina Černovienė

Parašykite komentarą