Vasario 1 – kovo 29 dienomis Zarasų viešosios bibliotekos galerijoje eksponuojama unikali, akį traukianti Zarasų socialinės globos namų gyventojų keramikos darbų paroda „Lipdau pasaulį ir save“.

2023 m. birželio 12 – 16 dienomis Zarasų socialinės globos namų gyventojai, kartu su žinomais Lietuvos keramikos kūrėjais – Gvidu Raudoniu, Rimantu Inokaičiu ir Jurgita Jasinskaite, įgyvendino bendrą kūrybinę programą „Lipdau pasaulį ir save“. Projekto tikslas – didinti profesionalios kultūros prieinamumą socialinės atskirties grupėse, skatinti visuomenės atvirumą socialiai pažeidžiamų žmonių atžvilgiu, kurti inovatyvius bendradarbiavimo modelius tarp menininkų ir asmenų, kuriems numatytas specialios slaugos ir priežiūros poreikis.

Pasak kūrėjo Gvido Raudoniaus: „Kūrybinio proceso metu buvo mokomasi paruošti molį, sukurti ir nulipdyti įvairių formų molinukus, juos įvairiais būdais dekoruoti, padėti paruošti glazūrą ir ja padengti gaminius“.

Užsiėmimo dalyviai kurdami ieškojo sąsajų su keramikos profesionalų kūrybos principais. Įsijautę socialinės globos namų gyventojai sukūrė nuostabių darbų, kurių dalis pristatyti Vilniaus  Dailininkų sąjungos galerijoje.

Maloniai kviečiame užsukti pasižvalgyti.

Parengė Inesa Dumbravienė,

Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos atstovė ryšiams su visuomene

Nuotr. autorės