Bibliotekos lankytojai pasakų ir augalų pasaulyje

Augalai – didžiulė gyvųjų organizmų grupė, kuriai priklauso ne tik medžiai ir krūmai, puskrūmiai ir lianos, bet ir žolės, dažniausiai turinčios žiedą. Žolių įvairovė plati, jos savo lapais, kukliais ar puošniais žiedeliais ir žiedynais mus džiugina nuo ankstyvo pavasario iki rudens šalnų. Kas nėra vaikystėje pūtęs pienės parašiutų, vėliau, plėšydamas ramunės žiedlapius, būręsis „myli-nemyli?“, o persišaldęs mėgavęsis aromatingąja čiobrelių arbata?

Apie augalus yra sukurta daug pasakų – liaudies ir literatūrinių. Latvių rašytojos Annos Saksės literatūrinės „Pasakos apie gėles“ lietuviškai išleistos jau tris kartus.

Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius, norėdamas moksleivius supažindinti su literatūra apie augalus ir kaip juos galima pritaikyti kūrybinėje veikloje, organizavo literatūros popietę „Augalų pasaulis“. Joje dalyvavo Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos stovyklautojai.

Susėdę apie didelę, spalvingą lauko gėlių kompoziciją dalyviai pasidalijo savo žiniomis vardindami jiems pažįstamų augalų pavadinimus, mėgavosi skleidžiamais aromatais. Klausėsi latvių rašytojos A. Saksės literatūrinės pasakos „Vijoklis“, pasakojančios apie augalą neturintį „stangrios nugaros“ ir gerų draugų. Apie tai, kad kaip ir žmonių pasaulyje, taip ir augalų aplinkoje pasitaiko garbėtroškų ir pataikūnų, netikrų draugų. Ne visi būna kilnūs ir dvasingi, pasiaukojantys ir nuoširdūs. Išklausę pasaką dalyviai dalijosi juos aplankiusiais jausmais, kilusiomis mintimis.

Kūrybinėse dirbtuvėse kiekvienas, išsirinkęs jiems patikusius augalus, audė kilimėlius. Vienų darbeliai buvo spalvingesni, kitų – aromatingesni. Savo kūrinėliais džiaugėsi visi.

Linkime jums, bibliotekos bičiuliai, spalvingos vasaros ir įkvepiančių skaitinių!

Zina Černovienė, Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Nuotraukos autorės ir Juditos Valkauskienės