Bibliotekoje koncertavo smuikininkas Atis Bankas ir pianistė Victoria Kogan iš Kanados

Liepos 13 dieną Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos renginių salę nuostabaus grožio muzikos garsais užpildė dviejų talentingų ir beribio muzikalumo muzikantų duetas. Čia koncertavo tarptautinio lygio atlikėjai iš Kanados: smuikininkas Atis Bankas ir pianistė Victoria Kogan.

Smuikininkas Atis Bankas, daugiau nei prieš ketvirtį amžiaus persikėlė gyventi iš Lietuvos į Kanadą ir, laimėjęs milžinišką atranką, pradėjo groti Toronto nacionaliniame simfoniniame orkestre.

Atis Bankas yra ilgametis Toronto simfoninio orkestro narys, pirmasis „Gould“ styginių kvarteto smuikininkas, „Potsdam Trio“ narys, „Ensemble CamerAtis“ įkūrėjas, „Canadian Chamber Academy Orchestra“ įkūrėjas ir meno vadovas bei festivalio „Music Niagara” (Kanada) meno vadovas. Už muzikinį indėlį Atis Bankas buvo įtrauktas į Tarptautinį Šv. Jurgio riterių ordiną ir ir apdovanotas Karalienės Elizabetos II platinos jubiliejaus medaliu.

Smuikininkė Victoria Kogan yra garsių smuikininkų Leonid Kogan ir Elizabeth Gilels anūkė, pianinu grojanti nuo penkerių metų. Jau po metų jaunoji pianistė debiutavo Maskvos P. Čaikovskio konservatorijos Mažojoje salėje. Kaip solistė, Victoria kartu su orkestrais koncertavo didžiosiose koncertų salėse. Garsi pianistė yra Čaikovskio, Andoros, Stravinskio, Mineapolio (JAV), bei Pietų Korėjos pianistų konkursų nugalėtoja.

Reikia pasidžiaugti, kad Tarptautinio smuikininkų konkurso laureatas Aistis Bankas puikiai kalba lietuviškai. Prieš atliekant garsių kompozitorių kūrinius, jis trumpai pristatė šiuos kompozitorius, papasakojo kompozitorių ir jų sukurtų kurinių istorijas.

Skambėjo: Miroslavo Skoriko, Johaneno Bramso, Franco Šuberto, Roberto Šumano ir kitų kompozitorių kūriniai.

Nuostabus smuiko ir pianino muzikos duetas tiesiog užbūrė publiką. Ilgai netilo žiūrovų aplodismentai.

Šis koncertas, tai svečių dovana Zarasų krašto žmonėms, kadangi smuikininko A. Banko tėvas yra kilęs iš Zarasų, o pats Atis dažnai vasarodavęs Zarasuose ir Zarasų kraštui jaučiantis ypatingus sentimentus, todėl šį koncertą ir dovanojo zarasiečiams.

Nuoširdžiai dėkojame gerbiamiems Atis Bankas ir Victoria Kogan už padovanotą koncertą.

Saulė Pelekienė, Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja

Nuotraukos Inesos Dumbravienės