Draugotekos personažai Antazavės Juozo Gruodžio pagrindinėje mokykloje

Birželio 8 d. Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vyresnioji bibliotekininkė edukacijai Zina Černovienė su Draugotekos ir literatūros kūrinių personažų būriu apsilankė Antazavės Juozo Gruodžio pagrindinėje mokykloje.

5-8 klasių moksleivius supažindino su projekto „Inovatyvūs Lietuvos bibliotekų skaitymo skatinimo sprendimai vaikų ir jaunimo socialinių santykių kūrimui su aplinka“ edukacine programa „Žaidžiame draugoteką“ ir pakvietė dalyvauti edukaciniuose užsiėmimuose.

Dalyviai žaisdami interaktyvius žaidimus susipažino su Saule, Klaudija, Alanu, Džesu ir Lesle, Achmetu, Ronja ir Džordžina. Susipažino su literatūra pasakojančia apie negalią turinčius, namų netekusius ar priverstus dėl įvairių priežasčių keisti gyvenamąją vietą paauglius, suaugusiuosius ir kitokius asmenis. Atlikdami kūrybines užduotis įgijo žinių apie kultūrinę patirtį. Ieškodami personažų panašumų ir skirtumų mokėsi kurti ir klausyti, kritiškai vertinti. „Pasimatavo“ Alano ir Saulės batus žaisdami žaidimą „Kalėjimas“.

Susipažino su programėle „Draugoteka“, sužinojo kaip galima pasinaudoti Draugotekos knygomatu.

Reflektuodami pasidalijo įgyta patirtimi žaidžiant žaidimą, jausmus patirtus būnant „įkalintiems“. Pasakojo apie artimuosius išvykusius svetur, pasidalijo mintimis apie kitokius žmones, patirtį dirbant komandose.

Paaugliai pažindami personažus įgijo žinių apie įvairių kultūrų žmones, mokėsi analizuoti emocijas, kurti santykius su aplinka.

Zina Černovienė,

Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Autorės nuotr.

Parašykite komentarą