Menas turi vienyti

Lai mus vienija kūryba ir draugystė, – šiais trijų fotografų klubų susitikimo metu nuskambėjusiais žodžiais galima apibūdinti fotografijos parodą „Meilė Baltijos ežerų kraštui”. Ją kovo 18 dieną Visagino viešosios bibliotekos meno galerijoje – skaitykloje pristatė vedėja Violeta Šeršniovienė. Tai Visagino ir Daugpilio fotomenininkų kūrybos darbų paroda, tiksliau – gražus įdomaus ir prasmingo projekto rezultatas.

Dar 2018 m. fotografų klubų „Pozityvas” (Visaginas) ir Daugpilio „Ezerzeme – F” nariai subrandino idėją drauge pakeliauti, geriau pažinti Aukštaitiją ir Latgalijos kraštą, surengė ne vieną išvyką, aplankė ne tik daugybę įspūdingų vietovių, užmirštų kaimų, bet susipažino su įvairiais menininkais, dalyvavo plenere. Žavimės šiuo kraštu ir mylėdami jį bandome įamžinti, – teigė parodą pristačiusi „Pozityvo” fotografė ir projekto idėjos autorė Natalja Mitenkova. Jai dėkojo „Ezerzeme – F” klubo prezidentas Linards Onzuls, kad dėl pandemijos užsitęsusio projekto fotografų darbai vis dėlto virto paroda. Pasak fotografo, būta smagių išvykų (tiesa, ne kartą sutrukdė prastas oras), geriausiai pavykdavo spontaniški, o ne suplanuoti apsilankymai. Menas turi vienyti žmones, – pavykusiu projektu ir paroda džiaugėsi L.Onzuls.

Šiai parodai savo darbus pateikė Daugpilio fotomenininkai: Julija Kožemiakina, Inesė Minova, Linards Onzuls, Svetlana Pokule, taip pat Visagino fotografai: Georgij Golentovskij, Marina Jashina, Vilma Koženiauskienė, Jevgenij Loginov, Natalja Mitenkova, Aleksej Musatov ir Michail Romanovskij. Fotografijose – Latvijos ir Lietuvos peizažai, architektūros (daugiausia – sakralinės), miestų, kaimų vaizdai, portretai. Įvairiažanrės fotografijos dera tarpusavyje, jas vienija darbų autorių idėja, kurią įvardija pats parodos pavadinimas – su meile žvelgti į savąjį ir kaimynų kraštą, pažinti, atrasti, gėrėtis, išsaugoti akimirkos grožį.

Džiugu gauti kvietimą į bičiulių kūrybos renginius, juose dalyvauti, dalytis idėjomis, bendrauti. Juolab, kad „Ezerzeme – F“ vadovas Linards Onzuls pažadėjo ir Zarasų fotografų klubo „Ežerų žemė“ narius supažindinti su savuoju kraštu, o svetingieji Visagino fotomenininkai jau pakvietė į naują klubo „Pozityvas“ fotografijų parodą.

Gitana Kavaliauskaitė

Nuotraukų autoriai: Algimantas Navickas, Rimantas Bikulčius ir Ilze Onzule