Kalėdinėmis dainomis ir filmais skambančios Kalėdos

Aidėdamos, skambėdamos ateina vienos gražiausių metų švenčių – Šv. Kalėdos ir Naujieji metai. Šventė ateina į kiekvienus namus ir jų visi laukiame, o ypač vaikai. Laukdami mokomės dainų, klausomės muzikos. Kalėdos daugeliui asocijuojasi su giesme „Tyli naktis”. Tai yra bene pati populiariausia giesmė visame pasaulyje. Tuo pačiu ji buvo įrašyta ir perrašyta skirtingų dainininkų daugelį kartų.

Nuo 1978-ųjų metų iki šių dienų skaičiuojama, kad įrašytos beveik 800 šios giesmės versijų. Žinoma, skirtingomis kalbomis. Ne viena versija skamba ir lietuvių kalba.
Legenda pasakoja, kad šią giesmę sukūrė tėvas Josephas Mohras iš Austrijos todėl, kad jam reikėjo kažkokio muzikinio fono mišioms.
Tuo tarpu geriausiai parduodama kalėdinė daina yra „White Christmas“.
O „Santa Claus is Coming to Town“ iš tiesų turi iš tiesų labai liūdną priešistorę: kai Jameso Gillespie paprašė sukurti kalėdinę dainelę, kompozitorius išgyveno ne patį šviesiausiąjį savo gyvenimo periodą: jis buvo palūžęs bedarbis, neseniai palaidojęs brolį. Sakoma, iš čia ir kilo dainos tema – iš prisiminimo, kaip jiedu su broliu švęsdavo Kalėdas.
Dar viena įdomi detalė apie kalėdinę muziką yra ir ta, kad „Jingle Bells“ iš tiesų turėjo būti amerikiečių Padėkos dienos daina.
Ilgais, tamsiais žiemos vakarais su vaikais žiūrėkite ir kalėdinius filmus. Kalėdiniai filmukai vaikams primins, kad Kalėdos atkeliaus jau visai netrukus. Kartu galėsite aptarti pamatytą istoriją, pasvajoti apie dovanas ir su džiaugsmu laukti gražiausių švenčių.
Kalėdinis filmas vaikams, kurį tikrai verta pamatyti – „Ledo šalis“. Ši nuostabi istorija nukels į neeilinio grožio karalystę, kurią vieną birželio dieną netikėtai sukausto lediniai žiemos pirštai. Vaikams patiks daugybė nuotykių ir ypač vienas herojus– sniego senis Olafas.
Animaciniai kalėdiniai filmai vaikams padaro turbūt didžiausią įspūdį, ypatingai mažesniems. O šis žavus animacinis filmukas –„Drąsusis elniukas Eliotas“ pakerės ir suaugusiųjų širdis. Tai pasakojimas apie mažyti elniuką, kuris turi didelę širdį. Iš tiesų jis net ne elniukas, o arklys, kuris svajoja tapti Kalėdų senelio kinkinio dalimi. Žinoma, elniai nenori priimti jo į savo gretas. Tačiau arkliukas Eliotas nepasiduoda ir išsiruošia į elnių varžybas. Filmukas, kuris parodo, kad svajonės gali išsipildyti jei dėl jų labai pasistengsi.
Kokios Kalėdos be elfų. Amerikietiškas kalėdinis filmas „Elfas“ pasakoja apie atsitiktinai pas Kalėdų senelį patekusį vaiką, kuris užauga kartu su elfais, manydamas, jog ir jis vienas iš jų. Tik suaugęs ir sužinojęs tiesą, nusprendžia grįžti pas žmones. Juokingas, vizualiai gražus šventinis filmas ir jį pažiūrėti verta, nes šį filmą myli visas pasaulis.
O nežiūri legendinio filmo „Vienas namuose“, tai jokios Kalėdos. Filmo populiarumą lėmė Makolio Kalkino vaidyba, linksmi nuotykiai ir galiausiai tas unikalus filmo sukuriamas jausmas, kad ir vėl Kalėdos, ir vėl mes visi jaukiuose namuose su „Vienas namuose“.

Vita Juškėnienė, viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė