Knygnešio diena Salako bibliotekoje

Kovo 16-oji – Knygnešio diena. Kokio knygnešio? To, kuris rizikavo savo gyvybe, slapta platindamas lietuvišką spaudą, puoselėdamas gimtąją kalbą ir skatindamas pilietiškumą Lietuvai nepalankiu laikotarpiu. Tam, kad šiandien galėtume kalbėti ir rašyti pačia gražiausia gimtąja kalba.

Kovo 16-ąją Salako bibliotekoje paminėta Knygnešio diena. Ji skirta pagerbti visus tuos drąsius žmones, kurie nepaisydami bausmių, kalėjimų, tremties ir net mirties nešė į gimtuosius kraštus lietuviško žodžio šviesą. Prie žibalinės lempos, ant lininės staltiesės, lankytojus kvietė knygnešių laikų knygelės. TV ekrane dokumentinio „Knygnešio dalia“ vaizdai nukėlė į 1864-1901 metų mūsų tautos istorijos atkarpėlę su žūtbūtine tautos kova už gimtąjį žodį. Pavartę knygas, peržiūrėję filmą supratome, koks sunkus buvo knygos kelias iki skaitytojo ir kad visi privalome saugoti ir tausoti brangiausią jų palikimą – knygas ir kalbą.

Dėkoju Salako vaikų dienos centro vaikams ir socialinei darbuotojai Kristinai Goberytei už pasveikinimą Knygnešio dienos proga ir bendrystę puoselėjant skaitymo džiaugsmą.

Danutė Koroliova,

Salako bibliotekos vyresn. bibliotekininkė

Nuotraukos autorės

Parašykite komentarą