Lietuvos zoologijos sodo įkūrėjas Tadas Ivanauskas

Skaitytojų aptarnavimo Mokslo šakų skyriuje yra parengta spaudinių paroda skirta  Tado Ivanausko 140-osioms gimimo metinėms.

Vienas žymiausių XX a. Lietuvos gamtininkų-profesorius Tadas Ivanauskas gimė 1882 gruodžio16 d. Susidomėjimą gamta įkvėpė Tado Ivanausko tėvas, Leonardas Ivanauskas, kuris gebėjo gaminti iškamšas, mokė pažinti augalus ir gyvūnus, ruošti augalų herbarus. 1859-1861 metais tėvo gamintos paukščių iškamšos atkeliavusios iš gimtojo Lebiodkos dvaro Baltarusijoje, tapo zoologijos muziejaus Kaune užuomazga. Tadas Ivanauskas Lietuvos visuomenei ir gamtininkams  gerai žinomas kaip aktyvus, produktyvus mokslininkas, biologinio profilio mokslo įstaigų kūrėjas Lietuvoje, populiarus pedagogas, biologijos daktaras, akademikas, profesorius, Lietuvos mokslo premijos laureatas, nusipelnęs mokslo veikėjas, nuo vaikystės pamilęs gamtą ir pašventęs jai visą savo gyvenimą. Kitaip tariant – Lietuvos gamtos tėvas.

Tadas Ivanauskas – Zoologijos muziejaus įkūrėjas (1919 m.), vadovas, nuolatinis mokslinis konsultantas. Meilė gamtai ir troškimas kelti savo krašto kultūrą, paskatino profesorių įkurti ir daugelį kitų mokslinių – kultūrinių įstaigų.Ventės rago ornitologinę stotį (1929 m.), Žuvinto rezervatą (1937 m.) ,Zoologijjos sodą (1938 m.).

Lietuvos  zoologijos sodas – seniausias zoologijos sodas Lietuvoje, įsikūręs Kaune, ir jo įkūrėjas yra Tadas Ivanauskas.

Parengė Lidija Kiseliova

Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyresn. bibliotekininkė

Nuotraukos autorės