Piešinių-poezijos paroda „Gilus jausmas“

Zarasų viešosios bibliotekos skaitykloje eksponuojama menininkės Renatos Heredia piešinių paroda apie gilų žmogaus jausmą ir būdą depresijai išreikšti. Paroda veiks iki vasario 9 d.

Autorė apie parodą:

Piešiniai mane tarsi susirado patys: pradėjau piešti, tada rašyti, vėl piešti, ir vėl rašyti. Tekstuose liedavau savo jausmus, emocijas. Kartais piešdavau daug, kartais retai.

Pieštukais maišydavau spalvas, kartais guldydavau jas šalia viena kitos. Kartais piešiniai įgaudavo konkretumo, kartais likdavo paslaptingomis abstrakcijomis. Tai padėjo man išreikšti tą „gilų jausmą“, kurį jaučia žmogus tarsi pasinėręs į tamsaus ežero dugną. Toks buvo manasis būdas depresijai išreikšti.

Tada susiradau poetų, rašiusių depresijos tema. Užmezgiau su jais ryšį, jie man siuntė eilėraščius, skaičiau juos ir dėliojau šalia piešinių, kad tekstas ir vaizdas įgautų bendrą išraišką arba atvirkščiai – išliktų kaip skirtybės. Taip susidėliojo piešinių – poezijos paroda, skirta depresijos ligai ir ją patyrusiems arba patiriantiems žmonėms.

Kviečiame užsukti pasižiūrėti Renatos Heredia piešinių ir paskaityti Agnės Žagrakalytės, Linos Buividavičiūtės, Samantos Kuraitės, Petro Prako ir Dariaus Paplausko eilėraščių.

Parengė Inesa Dumbravienė,

Zarasų r. sav. viešosios bibliotekos atstovė ryšiams su visuomene

Nuotr. autorės

Parašykite komentarą