Su rašytoju Virgiu Šidlausku apie vasarą ir knygas

Gegužės 23-iosios rytą Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos renginių salėje skambėjo vaikų balsai, muzika, istorijos.

Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos II b, III a ir III b klasių moksleiviai ir jų mokytojos susitiko su skaitymo skatinimo iššūkio „Vasara su knyga“ projekto „Metai su knyga“ vaikų skaitymo edukatoriumi Virgiu Šidlausku. Vaikų rašytojas, literatūrinio žurnalo vaikams „Laimiukas“ vyriausiasis redaktorius, populiarių knygų „Ulfas ir stebuklinga barzda“, „Ugnikalniukas ieško draugo“, „Goris“ ir kitų įtraukių istorijų autorius parengė edukaciją apie draugystę „Nėra nieko, ko negalėtų įveikti draugystė“.

Edukatoriaus Virgio Šidlausko pakviesti mokiniai bumbsėjo, zyzė ir šnypštė, trepsėjo kojomis entuziastingai dainuodami apie knygų personažus. Diskutuodami apie istorijas išsiaiškino, kad istorijos nesukursi be veikėjų, veiksmo vietos ir situacijos iš kurios reikėtų „išlipti“. Padėjo autoriui piešti literatūros personažą, ežero povandeninį gyventoją Gorį supantį pasaulį, išvardindami vandens gyvūnus. Susipažino su kitu literatūros personažu Ulfu.

Po dainų ir istorijų kūrimo mokiniai rašytoją ir muzikantą „apibėrė“ gausybe klausimų. Jiems rūpėjo sužinoti kokia pirmoji autoriaus parašyta knyga, per kiek laiko ją parašė. Kada pradėjo kurti muziką, ar dabar rašo naują knygą, ar norėjo tapti dailininku. Autorius dosniai visus apdalijęs atsakymais išdavė paslaptį, kad jo vaikystės svajonė buvo tapti dailininku. Juo netapo, tačiau susitikimuose su vaikais ne tik kuria istorijas, groja ir dainuoja, bet ir piešia. Savo pirmąją knygą apie Ulfą parašė per penkis mėnesius, o skaitytojai greitai sulauks naujos knygos.

Mokiniai atsisveikindami rašytojui padovanojo pluoštą spalvotų lapelių su savo mintimis apie knygas ir skaitymą.

Kviečiame mokinius dalyvauti vasaros skaitymo skatinimo iššūkyje „Vasara su knyga“, surasti ir perskaityti daug įdomių istorijų.

Zina Černovienė,

Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Nuotraukos I. Dumbravienės

Parašykite komentarą