Vaikai kūrė istoriją apie Povilą ir Reksą

Vaikų literatūros skyriuje renginiai skirti Tarptautinei vaikų knygos dienai paminėti tęsiasi. Antradienio rytą nepabūgę vėjo drabstomo šlapio sniego, į biblioteką spinduliuodami puikią nuotaiką sugužėjo Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos priešmokyklinukai su mokytoja Viktorija Cvetkova.

Jaunieji lankytojai kūrė istoriją pagal bežodės Ievos Babilaitės knygos „(Ne) vienas“ iliustracijas. Pirmiausia sužinojo, kad paveikslėlių knygos vadinamos bežodėmis, jos skaitomos kitaip. Istoriją tokioms knygoms kuria patys skaitytojai atidžiai tyrinėdami paveikslėlius, sugalvodami personažams vardus.

Dalyviai apžiūrėję paveikslėlius nusprendė, kad medyje tupi paukštis, kuriam labai šalta ir liūdna, nes šaltą ankstyvą žiemos rytą jis buvo vienišas. Sekdami istoriją labai jaudinosi, kai Povilas (taip pavadino personažą) grūmėsi su vėju, kai galiausiai neišlaikę saulės kaitros ir vėjo apledėję medžio šakos lūžinėjo ir pabiro žemyn. Spėliojo į kokį kalno ar pabaisos urvą įkrito Povilas. Išsiaiškinę, kad tai šuo jį pavadino Reksu. Matydami, kad Povilas su šuneliu susidraugavo ir Rekso namuose pasivaišinę pietumis žaidė gaudynių, tai ir patys išsiskaičiavę žaidė šį linksmą žaidimą.

Baigę kurti istoriją gamino knygeles. Lankstė įvairių spalvų popieriaus lapus viršeliui, lapams. Ant viršelių užklijavo lapukus su savo vardais. Namuose kurs paveikslėlių istorijas apie savo augintinius, šventes, draugus.

Zina Černovienė,

Zarasų viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Nuotraukos Inesos Dumbravienės

Parašykite komentarą