Vasara su knyga ir literatūros personažais

Pasibaigus mokslo metams vaikų draugystė su knyga tęsiasi, bet jau tai vyksta kitaip.

Birželio 13 dieną bibliotekoje apsilankė gausus būrys vaikų – Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos stovyklos „Vasaros aikštelė“ lankytojų. Antrųjų ir trečiųjų klasių moksleiviams, atlydėtiems mokytojų – Janinos, Reginos, Laimos ir Alinos bibliotekininkė papasakojo apie visoje Lietuvoje organizuojamą tradicinį skaitymo iššūkį „Vasara su knyga“, jo šių metų temas. Paaiškino, kad nuo birželio 1 iki rugpjūčio 31 d. vykstančiu skaitymo iššūkiu siekiama skatinti visuomenę domėtis literatūra ir skaitymu. Kad vaikai, paaugliai ir moksleiviai gali registruotis https://vasarasuknyga.lt/, įveikti iššūkį, dalyvauti loterijoje ir laimėti puikių prizų.

Lankytojai vieną užduotį jau įveikė – klausėsi bibliotekininkės skaitomo ekranizuoto literatūros kūrinio Hans Christian Andersen pasakos „Coliukė“. Išsiaiškino kas yra colis ir kiek centimetrų jo ilgis. Atidžiai apžiūrėję kūrinio iliustracijas skirstėsi į „Pirmųjų“ ir „Antrųjų“ komandas ir varžėsi žaisdami interaktyvų žaidimą „Paveikslėlių iliustracijos“. Po beveik draugiškų varžybų, „Pirmųjų“ komanda surinko tik 2 taškais daugiau, vyko kūrybinės dirbtuvės. Dalyviai trumpam tapo iliustratoriais. Kaip jiems sekėsi pamatysite nuotraukose.

Skaitymo iššūkis „Vasara su knyga“ tęsiasi. Kviečiame dalyvauti!

Zina Černovienė, Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Nuotraukos Agotos Beniulytės ir autorės