Velykų švenčių laukdami

Velykos – didelė ir graži pavasario šventė, su ja susiję daug lietuvių liaudies papročių ir tradicijų: verbų rišimas, kiaušinių dažymas ir marginimas, supimasis, įvairūs spėliojimai ir būrimai.

Šiai šventei pasiruošdami Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos IV a kl. moksleiviai dalyvavo Vaikų literatūros skyriuje organizuotoje popietėje „Pavasario šventės – Velykos: dažė zuikiai margučius“.

Moksleiviai skaitydami ir klausydami sužinojo ką simbolizuoja pagrindinis Velykų šventės simbolis – margutis. Ką simbolizuoja margučių spalvos. Kad tvirčiausio margučio savininko laukia puikūs metai. O pasidalijusius margučių puselėmis jungs tvirta draugystė. Pasidaliję margučiais su neturinčiais gali tikėtis turtingų metų. Norintys sužinoti kokie bus metų orai, ar geras bus derlius stebėdavo ar sniegas nutirpęs, koks Velykų sekmadienio oras. Šiuos ir dar daug kitokių prietarų ir burtų sužinoję dalyviai ruošėsi kai kuriuos ir išbandyti sulaukę švenčių. 

Daugeliui įprasta sveikinti vieniems kitus švenčių proga. Visada malonu dovanoti ir gauti dovanų savo pačių pagamintą darbelį, atviruką. Dalyviai kūrybinėse dirbtuvėse gamino atvirukus floristine tematika, išbandydami jiems naują techniką. Kai kurie ir sveikinimus užrašė, nes jau žinojo kam juos dovanos. Jeigu suskubs tai iki švenčių suspės pasigaminti daugiau, kad visi artimieji būtų pasveikinti. 

Šventinę nuotaiką kūrė Dariaus ir Domanto grojimas gitara.

Zina Černovienė,

Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Nuotraukos Inesos Dumbravienės

Parašykite komentarą