Viskas – moters rankose!

„TU – lyg ta nerūpestinga pavasario moteris, kuri keliauja per aistringą vasarą, brandų rudenį, kol randa ramybę ir džiaugsmą baltoje žiemos tyloje“. Linkime jaustis ypatingomis, o savo netobulumus paversti stiprybėmis. Kurkime savo laimę ir įkvėpkime kitas būti laimingas. Juk viskas – moters rankose!

Tarptautinės moters dienos proga Skaitytojų aptarnavimo skyriuje parengta knygų lentyna apie moteris, kurios keitė pasaulį.  Moteris, kurios įsiveržė į vyrų veiklos sritis ir išgarsino moterų veiklos sferas. Moteris, kurios tapo mitų arba literatūros herojėmis, formavo stilių ir kūrė meną. Kviečiame į jaudinantį pasivaikščiojimą su knyga po audringą garsių moterų gyvenimą.

Alma  / sudarė Inga Liutkevičienė.

Knygoje apie pirmąją šalies ponią pasakoja jos vyras – prezidentas Valdas Adamkus ir asmeniškai ją pažįstantys žmonės. Pasakojimai atskleidžia Almos Adamkienės gyvenimo kelią, jos veiklą ir  charakterį.

Diana : princesės istorija / Tim Clayton, Phil Craig.

Visuotinai pripažintas bestseleris, pasakojantis visą tiesos ieškojimo istoriją apie princesės Dianos gyvenimą ir mirtį. Atlikę naują tyrimą ir parengę dešimtis interviu  knygos  autoriai paaiškina, kaip drovi paauglė virto žymiausia moterimi pasaulyje ir kodėl ji vėliau tapo tokia atkakli karališkosios šeimos kritikė. Tai  pasakojimas apie itin išmoningą manipuliavimą visuomenės nuomone. Pateikiant intriguojančių detalių knygoje atskleidžiama, kaip princesė ir jos vyras siekė patraukti savo pusėn žiniasklaidą, nušviečiančią jų žlungančią santuoką ir visą gyvenimą.

Mano istorija / Michelle Obama. 

Ši knyga – tai nuoširdžiu atvirumu žavintys ir ryžtu siekti svajonių įkvepiantys JAV pirmosios ponios prisiminimai apie gyvenimą nuo paprastų svajonių kupinos vaikystės ankštame butelyje iki 2006-ųjų, kai jos vyras pradėjo svarstyti galimybę dalyvauti prezidento rinkimuose, pasakojimą baigiant vieno šalto ryto akimirkomis, kai įsėdo į limuziną su Melania Trump ir lydėjo ją į jos sutuoktinio inauguraciją.

Gyvoji istorija / Hillary Rodham Clinton.

Hillary Clinton aprašo savo atsiminimus  apie Baltuosiuose rūmuose su Bilu Klintonu praleistus aštuonerius metus. Prieš aprašydama kaip peržengė Baltųjų rūmų slenkstį, atskleidžia kokį auklėjimą, išsilavinimą, religinius įsitikinimus dar iki tol gavo iš savo šeimos.

Nustokim krūpčiot : Prezidentė Dalia Grybauskaitė / Daiva Ulbinaitė.

Knygos autorė – žurnalistė, 2009-2019 m. LR Prezidentės Dalios Grybauskaitės vyriausioji patarėja viešųjų ryšių ir komunikacijos klausimais, iš labai arti stebėjusi Prezidentės veiklą ir politikos užkulisius. Garsusis Prezidentės posakis „Nustokim krūpčiot“ tai gyvenimo filosofija, vertybių pamatas, paskatinęs daugelį, ne vieną įkvėpęs pasitikėti savimi.

Seserys Sofija Smetonienė (1884-1968) ir Jadvyga Tūbelienė (1891-1988) / Ingrida Jakubavičienė.

Abi seserys buvo aktyvios lietuvių tautinio atgimimo dalyvės bei Lietuvos valstybės kūrimo idėjų rėmėjos, dalyvavusios daugelyje svarbiausių XX a. Lietuvos istorijos įvykių. S. Smetonienės ir J. Tūbelienės biografijas papildo gausi vaizdinė medžiaga, pirmą kartą skelbiamos nuotraukos iš privačių archyvų.

Nelly Paltinienė. Tu ateik į pasimatymą : [biografija] / Irma Laužikaitė.

„Gyvenimas labai gražus – ir su tuo, kas buvo gera, ir su tuo, kas buvo bloga. Aš buvau laiminga scenoje. Galiu atvirai pasakyti: visų pirma buvau dainininkė, tik paskui – moteris. Ir dėl nieko nesigailiu“ – knygoje sako viena ryškiausių lietuviškos estrados žvaigždžių.

Rašytojų žmonos ir mūzos / Elena Baliutavičiūtė.

Knygoje pasakojamos 25 garsių rašytojų, Nobelio premijos laureatų, meilės istorijos. Šalia kūrėjų čia iškyla moterys, įkvėpusios literatūros šedevrus. Vienos kūrėjams liko ištikimos visą gyvenimą, o kitos, sužibusios labai trumpai ir sukėlusios audras sielose, paliko juos, kamuojamus amžino ilgesio. Jos labai įvairios, jų likimai įspūdingi, o veidai, užfiksuoti kartais vienintelėje išlikusioje nuotraukoje, tokie nenuspėjami…

Slaptasis Marilyn Monroe gyvenimas / Randy Taraborrelli.

Marilyn Monroe gyvenimas ir šiandien kaitina aistras, jos legenda nemirė. Knygos autorius, apklausęs šimtus dar gyvų liudininkų, peržiūrėjęs galybę išslaptintos FTB medžiagos atskleidžia tikrąjį trapios, pažeidžiamos moters gyvenimą. „Aš esu gera, bet ne angelas. Aš nusidedu, bet nesu velnias. Esu tiesiog maža mergaitė dideliame pasaulyje, ieškanti ko nors, ką galėčiau mylėti“, – sakė Marilyn Monroe.

Moteris su lauko gėlėmis : knyga apie Nijolę Miliauskaitę : atsiminimai, pokalbiai, laiškai / [sudarytoja ir redaktorė Gražina Ramoškaitė-Gedienė].

Knygoje spausdinami atsiminimai apie  poetę, Nacionalinės premijos laureatę Nijolę Miliauskaitę. Skelbiamos recenzijos ir straipsniai apie jos kūrybą, pokalbiai su ja. Į knygą įtraukti lig šiol niekur neskelbti poetės eilėraščiai, pasisakymai ir straipsniai, korespondencija. Pirmą kartą atsiskleidžia įspūdinga ir jaudinanti poetės gyvenimo ir kūrybos visuma.

Inesa Dumbravienė,

Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos atstovė ryšiams su visuomene

Nuotraukos autorės

Parašykite komentarą