Dailininko Nikolajaus Rericho (1874 -1947) paveikslų reprodukcijos paroda

Zarasų viešosios bibliotekos galerijoje eksponuojama dailininko N. Rericho tapybos reprodukcijų paroda „Grožio kelias“.

N. Rerichas buvo ne tik garsus dailininkas, bet ir didis mąstytojas, žymus keliautojas, istorikas ir archeologas, etnografas bei menotyrininkas, pasaulio kultūros vadovas. N. Rerichas įkūrė Jungtinių menų institutą, tarptautinį dailės centrą ir daugybę kitų kultūros židinių bei įstaigų, iš kurių vėliau Niujorke buvo įsteigtas Rericho vardo muziejus. Dailininkas svajojo, kad menas būtų artimas visiems žmonėms, taptų jiems gyvenimo būtinybe.

Metams bėgant N. Rerichas įgijo pasaulinį pripažinimą bei šlovę ir kaip dailininkas. Jis dirbo tik jam būdingu stiliumi, buvo nuostabus koloristas. Dailininko darbai neapsakomi žodžiais. Juose perteikė gilų tikrovės pažinimą, kitokio, nematomojo pasaulio vidinį patyrimą.

N. Rerichas kartu su žmona Jelena Rerich Lietuvą vienintelį kartą aplankė 1903 metais. Jis buvo sužavėtas Lietuva, nutapė keletą paveikslų: „Baltieji žirgai“, „Vaidilos“, „Perkūno namai“ ir kitus.

Jurgis Baltrušaitis – vienas mėgstamiausių Nikolajaus Rericho poetų, o Mikalojaus Konstantino Čiurlionio pasaulis jam taip pat buvo labai artimas.

Paroda veiks iki balandžio 7 d. Maloniai kviečiame apsilankyti.

Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos informacija

Nuotraukos Inesos Dumbravienės

Parašykite komentarą